شیشه اسپایدر

       
  کد محصول: 1797004  
  عنوان محصول: شیشه اسپایدر  
  قیمت: 48,000 تومان  
  کاربرد: نمای شیشه ای - فریم لس، لامل، کرتین وال و اسپایدر  
       
  سفارش: 09129349703    ,    46048721 - 021  
       
       

نمای شیشه ای اسپایدر
امروزه نمای شیشه ای اسپایدر طرفداران زیادی پیداکرده ابتدا به‌ ساکن بعد از آماده شدن محیط اتمام و سنگ‌کاری، لوله‌های استیل باضخامت بالا توسط بست‌های مخصوصی به کف و سقف نصب می‌شود و سپس بست‌های اسپایدر که معمولاً x و y هستند به‌وسیله جوش آرگون به لوله‌ها متصل می‌گردد و سپس بعد جوشکاری اندازه شیشه اسپایدر به‌صورت دقیق گرفته و برای نصب شیشه‌ها آماده می‌گردد.
بین شیشه‌ های نصب‌شده فاصله‌ای بین ۱ الی 1.5 سانت گذاشته می‌شود این فاصله باعث می‌شود در زمان افت ساختمان و یا زلزله شیشه اسپایدر به هم برخورد نکرده و دچار شکستگی نشوند.
شیشه‌های بکار رفته در نمای شیشه ای اسپایدر اصولاً باید به‌صورت شیشه لیمینت و یا به‌صورت شیشه ۱۰میل سکوریت استفاده شود.
قیمت شیشه اسپایدر با شیشه لیمنت گران‌تر ولی اصولیتر از ۱۰میل سکوریت می‌باشد کهِ باعث می‌شود در صورت شکستگی شیشه اسپایدر پاشیده نشود و در سر جای خود قرار گیرد. شیشه اسپایدر بدون فریم از ره‌آوردهای معماری مدرن می‌باشند. درگذشته قرار گرفتن شیشه بدون قاب و فریم در بنا اصلاً قابل‌تصور نبود.
در بناهای قدیمی و سنتی شیشه‌ها از طریق یک قاب یا یک فریم در نما و در ساختمان قرار می‌گرفتند اما امروز و با پیشرفت فن‌آوری دیگر نیازی به فریم و قاب نیست. شیشه اسپایدر در یک محور و به‌وسیله یک اتصال‌دهنده و بدون هیچ نوع فریمی دیواره را تشکیل می‌دهند.
یکی از معمول‌ترین و بهترین نوع شیشه‌های بدون فریم، شیشه اسپایدر است. شیشه اسپایدر چیست؟ اسپایدر (Spider) به معنای عنکبوت می‌باشد. به دلیل این‌که این شیشه ساختاری عنکبوت شکل داشته و شیشه اسپایدر بر محور‌ها و یراق‌ها به‌صورت شبکه‌ای، موزاییکی نصب می‌گردند این اسم برای شیشه اسپایدر انتخاب‌شده است.
اما عده‌ای دیگر فرم و شکل یراق اتصال‌دهنده را که شبیه پا‌ها و بدن عنکبوت بوده را دلیل بر این نام‌گذاری می‌دانند.
نمای اسپایدر بدون فریم بودن و اتصال فرم پیشرفته سبب می‌شود تا سازه‌هایی که از نمای شیشه‌ ای اسپایدر برخوردار هستند از دیگر بنا‌ها، دچار تمایز کنند.
شیشه اسپایدر به نمای ساختمان جلوه‌ای منحصر بخشیده و آن را به یکی از بهترین و ماندگار‌ترین نوع نما تبدیل کند.
نمای ای اسپایدر درواقع یک تعلیق هیجانی برای بیننده ایجاد می‌کند. درواقع حسی که شیشه اسپایدر به رهگذران می‌دهند می‌تواند ماندگاری و به ذهن سپاری بنا را افزایش دهد.
سازه اسپایدر:
سازه اسپایدر، سازه های پیشرفته ای هستند که در برابر زلزله نیز مقاوم هستند. دلیل مقاومت سازه اسپایدر در برابر زلزله بر روی پایه هایی غیر از ستون اصلی ساختمان سوار بودن می باشد. سازه اسپایدر از مدرن ترین سازه های نما می باشد که در مراکز مدرن جهان استفاده می شود.
ابعاد شیشه اسپایدر و یراق آلات
ابعاد شیشه اسپایدر کاملا متفاوت است. هرچه ابعاد شیشه اسپایدر بزرگتر باشد یعنی از جام استفاده کند به زیبایی کار افزوده می شود. ابعاد شیشه اسپایدر با توجه فضای پروژه نیز قابل تغییر می باشد. لذا جهت تعیین ابعاد شیشه اسپایدر،طراحی ومحاسبات الزامی می باشد.انواع یراق‌آلات مورداستفاده در نمای اسپایدر مانند فین گلس II، فین گلس I، کانکتور، روتل دوجداره، روتل و....می باشد
مزایا شیشه اسپایدر:
نمای اسپایدر نیز مانند تمامی نماهای ساختمانی دارای مزایا یی می‌باشد که کاربرد آن را در شرایط خاصی محدود می‌کند.
• زیبا یی سازه و اتصالات
• شفافیت یكپارچه نما
• سادگی جزییات اجرا
• امكان اجرا سطوح پیچیده بدون نیاز به فرم دهی سازه
• مقاومت در برابر نیروی زلزله از طریق امكان جابجایی نما